Wpływ koloru pościeli na sen i postrzeganie sypialni

kolory-w-sypialni-min

Projektowanie i stylizacja domu to przyjemne doświadczenie, nawet jeśli czasami jest przytłaczające. Możliwość pokazania swojego gustu i osobowości w sposobie dekorowania daje poczucie spełnienia i radości, którego nie da się pobić. Ale kiedy próbujesz stworzyć określony wygląd i nastrój w danej przestrzeni, kolor jest niezwykle ważny, a czasami to właśnie małe rzeczy mają największe znaczenie. Kolory mogą mieć psychologiczny wpływ na mózg, a to oznacza, że musisz dokładnie rozważyć, jakiej palety chcesz użyć i w jakim celu.

Twoja sypialnia

Najważniejszą częścią projektowania Twojej sypialni jest określenie przeznaczenia pokoju. Po ciężkim dniu, sypialnia dla niektórych jest miejscem odseparowania od świata zewnętrznego i miejsce w którym można spędzić czas samemu, podczas gdy dla innych, jest to miejsce do przebywania z partnerem. Niektórzy ludzie mają w sypialni biuro a inni sprzęt do ćwiczeń. Ale najważniejszą funkcją sypialni jest łóżko, na którym śpisz. Tak więc, kiedy zastanawiasz się nad wystrojem swojej sypialni, powinieneś pamiętać, że głównym celem tej przestrzeni jest służenie jako środowisko, w którym możesz odpocząć i naładować akumulatory. W ten sposób, będziesz chciał wybrać kolory, które sprzyjają snu.

Znaczenie snu

Dlaczego tak ważne jest, aby się wysypiać? Wiele osób zakłada, że to dlatego, aby Twoje ciało i umysł mogły przejść w stan “odpoczynku”. Tak naprawdę, kiedy nie śpisz, ciągle coś robisz – świadome rzeczy, które pochłaniają całą twoją uwagę i energię. Jasne, twoje ciało rezerwuje trochę energii na realizację automatycznych funkcji, takich jak oddychanie i trawienie pokarmu, ale jest wiele innych rzeczy, których potrzebuje twoje ciało, aby pozostać zdrowym. Jak każda maszyna, Twoje ciało każdej nocy przechodzi cykle konserwacyjne, a jeśli nie śpisz, wiele rzeczy nie może się wydarzyć.

Na przykład sen pomaga konsolidować wspomnienia, dzięki czemu dzień po dniu rozwijasz się i uczysz. Ponadto, produkcja hormonów i inne tego typu funkcje mają miejsce tylko podczas snu, co oznacza, że miałbyś problemy z przyrostem wagi i innymi ważnymi czynnikami zdrowotnymi, gdybyś nie miał wystarczająco dużo snu.

Podczas gdy wybór niewłaściwego koloru pościeli może nie do końca powodować bezsenność, może mieć negatywny wpływ na Ciebie na wiele sposobów, które mogą prowadzić do niedoboru ilości snu, jak również jego jakości.

Użycie koloru pościeli

Kolory mają psychologiczny i emocjonalny wpływ na każdego z nas, a podczas gdy niektóre z nich są wyuczonym zachowaniem od społeczeństwa, wiele z nich jest po prostu naturą i instynktem. Ludzkie ciało posiada również negatywne reakcje na poszczególne kombinacje kolorów.

Substancje drażniące, czy to pojedynczy kolor, czy motyw, mogą powodować różnego rodzaju problemy, wynikające z twojej wizualnej próby pogodzenia tego, co widzisz i przetworzenia tego. Twoja wizja może zostać naruszona, a takie scenariusze często powodują potężne bóle głowy lub negatywne reakcje emocjonalne, od dyskomfortu i niepokoju po strach i złość. Wszystkie z nich mogą powodować zaburzenia takie jak bezsenność.

Możesz nie myśleć tak uważnie o kolorze pościeli, wyobrażając sobie, że jest to drobny szczegół w wielkim schemacie rzeczy. W rzeczywistości, prześcieradła często mogą być przykryte kołdrą lub kołdrą. Ale te bardzo podstawowe części wystroju mogą zmienić ogólny efekt przestrzeni, jeśli kolor nie jest korzystny dla reszty projektu.

Dlatego najpopularniejsze kolory pościeli to biel, kość słoniowa i jasny brąz lub beż – kolorową pościel w tych barwach możesz kupić tylko w najlepszych sklepach. Chociaż te kolory nie są świetne do ukrywania plam, mają one uspokajające działanie i pozytywnie wpływają na odbiór. Z racji tego, że są to kolory jasne – nie są one drażniące i pobudzające dla oczu. Łagodny kolor pozwala na relaks.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *