Verticale – doskonała opcja dla każdego pomieszczenia biurowego

verticale

Pierwotnym zastosowaniem verticali było użycie ich do przyciemniania okien w różnego rodzaju budynkach. Stały się one nieodłącznym elementem szkół, biurowców, bibliotek, szpitali czy innych placówek użyteczności publicznej. Jeżeli więc zastanawiamy się nad wystrojem okien w naszej firmie, użycie verticali wydaje się słusznym, choć być może nie jedynym rozwiązaniem.

Miejsce pracy

Środowisko pracy jest bardzo specyficzne. W zależności od branży każde wygląda inaczej. Jednak wszystkie posiadają pewne cechy wspólne. Przede wszystkim liczy się tu profesjonalny wygląd wnętrza. Chyba nie ma firmy, której nie zależałoby na profesjonalnym, eleganckim wizerunku. Poza tym ważna jest również odpowiednia atmosfera. Pracownicy powinni dobrze się czuć w miejscu, gdzie spędzają minimum osiem godzin dziennie. Oprócz estetyki liczy się również praktyczność i innowacyjność rozwiązań, jak również i higiena.

Verticale w pracy

Okna są elementem, który w ogromnym stopniu wpływa na charakter otoczenia. Potrafią one błyskawicznie odmienić wizerunek wnętrza. Dzięki verticalom można uzyskać profesjonalny a zarazem elegancki wizerunek pomieszczeń biurowych. W firmach i instytucjach publicznych często stosowanym rozwiązaniem architektonicznym są duże okna. Verticale są świetnym sposobem na przyciemnianie okien o dużej powierzchni. Na tak dużych powierzchniach istotne jest również odpowiednie manewrowanie elementami służącymi do przyciemniania okien. Verticale są bardzo proste w obsłudze. Część modeli verticali posiada system elektronicznego sterowania, który umożliwia zmiany w przyciemnianiu okien bez wstawania z fotela. Jest to bardzo wygodne z punktu widzenia pracownika, który jest zajęty pracą i nie chce, żeby cokolwiek go rozpraszało.

Atmosfera w miejscu pracy

Jeżeli chodzi o atmosferę w miejscu pracy można ją kształtować w pewnym stopniu za pomocą wystroju wnętrz. Zastosowanie niektórych rozwiązań i dobór konkretnych kolorów mogą sprawić, że pracownicy będą się czuli dobrze w danym pomieszczeniu. Do pomieszczenia biurowego nie nadają się ostre krzykliwe kolory, które na dłuższą metę będą męczyły oczy. Dobrym wyborem jest zieleń, która jak wiadomo działa na mózg człowieka uspokajająco,. Sprawdzą się również beże, szarości czy odcienie niebieskiego, które nie dość, że będą wyglądały profesjonalnie to dodatkowo wpłyną pozytywnie na otoczenie.

Bezpieczeństwo

W firmach, bankach, szpitalach, szkołach i innych miejscach użyteczności publicznej priorytetem jest bezpieczeństwo. Są to placówki, gdzie codziennie przebywa wiele osób i tym samym wszystko może się wydarzyć. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie się na wszelkie ewentualności. Verticale spełniają tu swoje zadanie, ponieważ wykonane są z materiałów wysoce odpornych na ogień. Kolejną dobrą ich cechą sprawiającą, że idealnie nadają się do miejsc użytku publicznego jest odporność na kurz oraz łatwość w czyszczeniu. Tym samym korzystnie wpływają na zdrowie pracowników, którzy mają skłonności do alergii. Markowe verticale posiadają wszelkie potrzebne atesty higieniczne.

W wielu firmach stosowane są różne elementy przyciemniające okna

Popularne są żaluzje wykonane z rozmaitych materiałów. Dużym zainteresowaniem cieszą się rolety. Każdy przypadek jest indywidualny i różny wystrój okien pasuje do konkretnych placówek o określonych specjalizacjach. Wszystko zależy również od ogólnego wystroju wnętrz w miejscu pracy. Jednak verticale cieszą się niesłabnącą popularnością w wielu firmach, a trend ten będzie utrzymywał się przez najbliższe lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *