Top 5 niezbędnych narzędzi do ogrodu

narzędzia-do-ogrodu

Bez względu na zawód, do wykonania pracy zawsze potrzebujesz narzędzi przy sobie. W przypadku narzędzi ogrodniczych jest kilka „must have”, które pozwolą Ci na łatwą i przyjemną pracę w ogrodzie oraz naprawianie niektórych usterek.

1. Nóż ogrodowy

Noże są najlepszym przyjacielem myśliwego i kucharza, ale mogą przydać się również ogrodnikowi. Może być używany do cięcia sznurków, patyków, kwiatów, przycinania roślin owocowych i warzywnych oraz wielu innych prac. Zawsze zaleca się noszenie przy sobie, gdy wykonujesz prace w ogrodzie. Jeśli chodzi o rodzaj noża to polecamy mały, ostry nóż, który składa się w drewnianą rękojeść.

2. Dmuchawa do liści

Wyposażenie ogrodnika (szczególnie jesienią w Polsce) nie może być kompletne bez dmuchawy do liści. Dmuchawa do liści to najlepsze narzędzie do usuwania zalegających w ogrodzie na jesieni liści. Sprzątanie liści za pomocą czegokolwiek innego niż dmuchawa do liści jest naprawdę żmudne i czasochłonne.

3. Zestaw śrubokrętów i kluczy

Śrubokręty i klucze sprawdzają się w szczególności przy naprawie sprzętu ogrodowego (np. kosiarki) oraz oświetlenia w ogrodzie. Praktycznie każda drobna naprawa związana z elektryką nie obejdzie się bez użycia śrubokręta. Pamiętaj jednak, aby bardziej skomplikowane naprawy elektryczne powierzyć specjaliście (sprawdź: profesjonalny elektryk na oferteo.pl). Unikniemy w ten sposób ryzyka związanego z uszkodzeniem instalacji elektrycznej, które mogłoby mieć opłakane skutki.

4. Motyka

Motyka przydaje się szczególnie przy walce z chwastem. Dzięki niej możemy się go pozbyć w szybki i wygodny sposób. Plewienie dużej ilości chwastu rękami jest bardzo czasochłonne i mało komfortowe.

5. Taczki

Taczka to narzędzie, które można wykorzystać w wielu pracach. Jest to niezbędne narzędzie w budownictwie ale i w ogrodzie. Podczas prac ogrodowych bardzo często trzeba przewieźć coś z jednego miejsca na drugie. Bez taczek byłoby to bardzo utrudnione. Warto kupić solidne taczki z dużym gumowym kółkiem zapewniającym dobrą amortyzację podczas przemieszczania się po twardym i nierównym terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *