Ogrodzenia systemowe na lata

ogrodzenia systemowe

Płoty otaczające posesję mogą mieć różną formę. Wśród najpopularniejszych rozwiązań są ogrodzenia systemowe.

Co kryje się pod tą nazwą? Co sprawia, że takie płoty są chętnie wybierane przez szerokie grono inwestorów? Gdzie możemy zamówić takie konstrukcje oraz jak je montować? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym poradniku.

Ogrodzenia systemowe – sposób na trwały płot

Płoty, które możemy nabyć w sklepach budowlanych, hurtowniach lub bezpośrednio od producentów, noszą nazwę ogrodzeń systemowych. W przeciwieństwie od konstrukcji wykonywanych na indywidualne zamówienie, takie ogrodzenia dojeżdżają na plac budowy w formie gotowej do złożenia. To kompletny system montażowy, na który składają sie znakomicie dopasowane do siebie przęsła, słupki, wsporniki oraz elementy montażowe i wykończeniowe. Ogrodzenia systemowe są bardzo łatwe w montażu – ich instalację można wykonać samodzielnie, choć istnieje też opcja zatrudnienia do tego zadania profesjonalnej ekipy (w takim wypadku na wykonanie płotu zostanie udzielona gwarancja). Wcześniej należy tylko odpowiednio przygotować grunt do postawienia płotu – chodzi o wyrównanie terenu oraz usunięcie z niego przeszkód, w tym dużych kamieni i roślinności. Przed złożeniem zamówienia koniecznie przygotujmy projekt z rozmieszczeniem słupków ogrodzeniowych – pozwoli nam to wyliczyć ilość niezbędnego materiału.

Rodzaje płotów do samodzielnego montażu

Ogrodzenia systemowe mogą mieć różną formę, rozmiary i kolorystykę. Do najpopularniejszych rozwiązań należą płoty o ażurowej konstrukcji z metalu. Składają się z zespawanych ze sobą prętów (w technologii 2D lub 3D). Są tanie, estetyczne i bardzo wytrzymałe. Mają zabezpieczenia antykorozyjne, podwyższoną odporność na uderzenia i nie wymagają skomplikowanych prac konserwacyjnych. Będą dobrze służyć przez dekady. Ogrodzenia systemowe można łatwo uzupełnić o dopasowane do nich furtki oraz bramy różnych typów (przesuwne, uchylne, jedno- i dwuskrzydłowe) oraz dokupić do nich estetyczne podmurówki z prefabrykatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *