Jak wybrać odpowiednią firmę do wykonania izolacji pianą poliuretanową?

img1

Na rynku izolacji pianą PUR znajdziesz całą masę firm. Jak wybrać te najlepszą?

Piana poliuretanowa stała się jednym z technologicznych standardów technologicznych na polskim rynku. Jak wobec mnogości firm wykorzystujących pianę PUR znaleźć najlepszą? Dowiesz się w tym artykule!

Izolacja budynku to jeden z kluczowych elementów, który będzie wpływał na koszty utrzymania przez cały okres użytkowania – dlatego tak istotne jest wybranie odpowiednich specjalistów. Jak nie popełnić błędu przy ich wyborze? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak zweryfikować potencjalnego podwykonawcę? Poznaj kilka najważniejszych wskazówek!

img1
Źródło: https://izolacjapianka.pl/

Opinie Klientów

Pierwszą z metod weryfikacji są opinie dotychczasowych Klientów. Zwróć uwagę zarówno na treść opinii, jak i ich liczbę. Jeżeli treść będzie wydawała się zbyt schematyczna, to może to wskazywać na zamówienie fałszywych opiinii. Ponadto, jeżeli firma zebrała zaledwie kilka opinii, a twierdzi, że jest na rynku od wielu lat, to może to dać do myślenia.

Każda firma ma świadomość, że opinie klientów na ich najlepsza wizytówka, dlatego duża liczba klientów powinna przełożyć się na proporcjonalnie dużą liczbę referencji.

Zdjęcia i filmy z realizacji

Zwróć również uwagę na materiały potwierdzające dotychczasowe prace danego podwykonawcy. To pozwoli Ci ocenić jakość ich dotychczasowych prac. Jeśli już na zdjęciach z realizacji zobaczysz pewne niedociągnięcia, to zastanów się nad jakością pracy danej firmy.

Najczęściej przedsiębiorstwa chwalą się głównie swoimi najlepszymi realizacjami, więc jeśli w tych “modelowych” realizacjach widać błędy, to lepiej poszukaj innej firmy do wykonania Twojej izolacji.

Warto również zapoznać się z materiałami wideo – to coraz częściej spotykana forma prezentacji prac. To wszystko pozwoli Ci określić jak wyglądają efekty końcowe rozważanych specjalistów.

Doświadczenie

Zdjęcia i filmy z realizacji ostatecznie bardzo mocno połączone są z trzecim punktem, czyli z doświadczeniem. W tym przypadku chodzi jednak o nieco szersze spojrzenie na te kwestię.

Warto zweryfikować, czy firma, którą rozważasz jako wykonawcę usługi ma doświadczenie w szerokiej gamie zastosowań izolacyjnych, czy może wykonywała wyłącznie izolacje poddaszy.

Dlaczego jest to aż tak istotne?

Ponieważ w przypadku zastosowania izolacji z wykorzystaniem piany poliuretanowej, ocieplenie poddaszy jest najprostsze. Dużo bardziej skomplikowany proces związany jest np. z izolacją dachów płaskich lub izolacją posadzek i fundamentów.

Jeżeli firma, z którą prowadzisz rozmowy nie wykonywała żadnych innych prac poza izolacją poddaszy, to może być to ważny sygnał na ich niekorzyść.

Podsumowanie

Pamiętając o trzech powyższych elementach weryfikacji znacząco obniżysz ryzyko zaufania niekompetentnej firmie wykonawczej. Dzięki temu Twój budynek zyska skuteczną izolację pianą poliuretanową, która będzie spełniać swoją funkcję przez dekady, a Ty będziesz mógł spać spokojnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *