Jak wybrać komodę – mini poradnik

komoda

Wybór komody zależy przede wszystkim od tego, w którym pomieszczeniu mebel zostanie umieszczony. W salonie, gdzie toczy się codzienne życie, przyjmuje się gości i odpoczywa po ciężkim dniu – komoda musi być wyjątkowo stylowa i funkcjonalna. Służyć będzie pojemnością, aby pomieścić wszystkie rzeczy, które dobrze jest mieć pod ręką. Przydadzą się zatem półki i szuflady.

Ale komoda to nie tylko część praktyczna. To także piękny element wystroju wnętrza, dlatego warto wybrać taką, która nie tylko spełni swoje podstawowe funkcje, ale również będzie prezentować się odpowiednio pięknie w danej aranżacji wnętrza. Do wyboru są różne kolory i style wykończenia mebla. Niektóre wnętrza potrzebować bowiem będą prostych i minimalistycznych komód, podczas gdy inne fantazyjnych i mocno zdobionych.

Modele skandynawskie komody idealnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym oraz industrialnym, klasyczne to najlepszy wybór dla pomieszczeń nieco bardziej tradycyjnych, za to komody vintage pięknie wyglądać będą w otoczeniu zarówno wystroju nowoczesnego, jak i klasycznego.

Ale nie jest koniecznym wybierać między komodą nowoczesną, a tradycyjną. Można postawić na taką, która nigdy nie wyjdzie z mody. Takim meblem z pewnością będzie komoda wykonana z drewna litego. Pięknie zaprezentuje się w aranżacjach rustykalnych i prowansalskich. Za to mebel o bardziej masywnym designie pasować będzie do wnętrz o wystroju kolonialnego.

Wybierana komoda musi być także funkcjonalna. Wiąże się to z łatwością i wygodą w jej codziennym użytkowania. Do tego musi sporo wytrzymać. Hitem zgodnym z obecnymi trendami wnętrzarskimi są komody na wysokich nogach. Dzięki takiemu rozwiązaniu można z łatwością odkurzyć i umyć pod nimi podłogę. Ważne są także detale, takie jak na przykład uchwyty lub przeszklenia. Można też wybrać komodę z funkcją cichego domyku, co przyda się zwłaszcza rodzicom małych dzieci.

Jak wybrać komodę?

Ważną sprawą podczas wybierania komody jest także jej rozmiar. Musi być on dostosowany do ilości miejsca, które przeznaczone zostało na mebel. Duże metraże mogą pomieścić masywne i duże komody, które staną się pięknie widoczne na tle całego wnętrza. Za to w mniejszych pomieszczeniach warto postawić na model, który zamiast wszerz, rozbudowany będzie w górę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *