Jak wybrać estetyczną i solidną szafkę umywalkową?

zdjęcie 1

Szafka umywalkowa jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia niemal każdej łazienki. Oferuje praktyczne oparcie umywalce, zapewnia cenne miejsce do przechowywania środków czystości, ręczników i innych akcesoriów łazienkowych, które chcemy mieć pod ręką oraz nadaje pomieszczeniu dodatkowych, pożądanych walorów ozdobnych. Szafkę umywalkową najbardziej opłaca się kupować w komplecie z umywalką, gdyż zagwarantuje to perfekcyjne dopasowanie obu tych elementów wyposażenia łazienki.

Jaką funkcję pełni szafka łazienkowa?

Szafka łazienkowa to mebel obecny w większości polskich łazienek nie bez powodu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pełni kilka różnych funkcji. Po pierwsze, szafka łazienkowa z umywalką oferuje sporo dodatkowego miejsca do przechowywania podstawowego wyposażenia łazienki. W dostępnych w niej szufladach lub na półkach możemy ustawić środki czystości, akcesoria do sprzątania, ułożyć ręczniki, czy przechowywać kosmetyki i drobne akcesoria łazienkowe. Łatwy i szybki dostęp do jej zawartości sprawia, że korzystanie z zawartości łazienki jest wygodne, a znajdujące się w niej przedmioty uporządkowane i zawsze w zasięgu ręki.

zdjęcie 1

Oprócz funkcji stricte użytkowej, szafka łazienkowa stanowi także podstawę dla jednego z najważniejszych elementów ceramiki łazienkowej – umywalki. Wspólnie z nią zdobi także całą łazienkę, w wielu pomieszczeniach szafka łazienkowa z umywalką jest także centralnym punktem, który od samego wejścia skupia na sobie uwagę. Aby taki mebel prawidłowo wywiązał się z każdego swojego zadania, musi spełniać kilka kryteriów – szafka łazienkowa z umywalką musi być atrakcyjna wizualnie, wykonana z dobrej jakości materiałów, pojemna oraz perfekcyjnie dopasowana do stylu, w którym utrzymana jest cała łazienka.

 

W jaką szafkę łazienkową z umywalką opłaca się zainwestować?

zdjęcie 2

Zdecydowanie najlepszym wybór stanowią tzw. zestawy łazienkowe, które znaleźć można chociażby w ofercie marki Roca. Zestawy składają się z dwóch elementów – szafki oraz umywalki, które są do siebie perfekcyjnie dopasowane zarówno pod względem designu, jak i konstrukcji. Występują w różnych rozmiarach i wariantach, co pozwala wybrać spośród nich zestaw idealnie dopasowany do osobistych preferencji każdego użytkownika. Zestawy łazienkowe Unik oferowane przez markę Roca są ponadto wykonane z solidnych, trwałych i dostosowanych do użytkowania w warunkach łazienkowych materiałów, oferują sporą pojemność do przechowywania oraz dodatkowe udogodnienia w postaci np. systemów cichego zamykania szuflad.

Wśród zestawów dostępnych w ofercie Roca na szczególną uwagę zasługuje szafka łazienkowa z umywalką pochodząca z kolekcji Inspira. Mebel jest dostępny w trzech rozmiarach o szerokości 100, 80 i 60 cm oraz dwóch modnych wariantach kolorystycznych – bieli w połysku oraz dębowym połączonym z ciemnym szkłem. Taki design szafek perfekcyjnie pasuje do estetyki łazienek urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Wariant ciemny świetnie podkreśli także charakter łazienek w stylu loft lub industrial. Wielbiciele stylistyki minionych epok odnajdą ją natomiast w kolekcji Carmen, a pochodzące z niej szafki łazienkowe z umywalką świetnie podkreślą styl łazienek urządzonych w stylu retro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *