Jak sprawić, by Twoje wnętrze było funkcjonalne i wygodne?

wygodne wnętrze

Oto trzy bardzo ważne wskazówki, które pomogą w osiągnieciu idealnego funkcjonalnego wnętrza.

Wskazówka nr 1 – Codzienna rutyna i działania

Naszą pierwszą radą jest zapisanie swojej codziennej rutyny zarówno na dzień pracy, jak i na weekend. Określ wszystkie działania, które zakładasz, że będą miały miejsce w pomieszczeniu. Wierzymy, że jest to fundamentalny krok, bez którego dalsze planowanie jest bezcelowe. Naszym celem jest docelowo stworzenie większej liczby funkcji w jednym obszarze i maksymalizacja dostępnej przestrzeni.

Wskazówka nr 2 – Tworzenie planu pomieszczeń

Plan układu pomieszczeń pomaga dostrzec cechy każdej przestrzeni. Na przykład możemy zmienić lokalizację swojej sypialni i połączyć ją z kącikiem do czytania. Istnieją nieskończone możliwości poprawy funkcjonalności Twojego wnętrza. A w większości przypadków wystarczy po prostu przenieść meble bez dodatkowych nakładów finansowych.

Wiele osób, które mają obsesję na punkcie mebli i projektowania wnętrz popełnia błąd, chcąc umieścić wiele mebli na ograniczonej przestrzeni, dążąc do funkcjonalności. W rzeczywistości pomysł ten jest bardzo nietrafiony. To właśnie obfitość wolnej przestrzeni definiuje i wzmacnia funkcjonalność wnętrza. Konieczne jest oczyszczenie przejść, zwłaszcza wokół stołu i kuchni, gdzie ludzie zwykle spędzają większość czasu.

Wskazówka nr 3 – Miejsca do przechowywania

Ponieważ mówimy o funkcjonalności, kolejnym ważnym tematem jest system przechowywania. Wysokie szafki, komody, szafy wnękowe (kupisz je w atrakcyjnych cenach na meb24.pl) pozwalają nam wykorzystać maksymalną wysokość pomieszczenia i znacznie uwolnią powierzchnię od zbędnych dodatkowych mebli i skrzynek na podłodze. Ponadto szafki świetnie kryją wizualny bałagan i stosy dokumentów, które musisz zachować. Kupno mebli z dodatkową przestrzenią do przechowywania sprawia, że ​​mieszkanie staje się bardziej funkcjonalne.

Blaty komody można ozdobić lampami stołowymi, zegarami, świecami, statuetkami, wazonami, roślinami itp. Ściany można również ozdobić lustrami, obrazami, galeriami zdjęć, półkami. Pomaga to uwolnić powierzchnię podłogi od tych akcentów i zachować je jako elementy dekoracyjne, które są schowane, dzięki czemu można się swobodnie poruszać, ale nadal cieszyć się ich oglądaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *