Działki, działeczki… a oszczędzanie

inwestycja w działki

Wbrew pozorom w naszym kraju buduje się coraz to więcej domów jednorodzinnych. Niby czasy są trudne, a gospodarka się ciągle rozwija, a jednak nieruchomości przybywa z każdym miesiącem.

Od jakiegoś czasu działki budowlane nieco podrożały

Już nawet te położone z dala od granic małych czy średnich miast. To znaczy, że wykupujemy bardzo dużo gruntu i przekształcamy go w działki budowlane. Na takich działaniach najwięcej zarabiają deweloperzy, chociaż i osoby prywatne będące w posiadaniu większego kapitału również. Nie ma większego problemu z przekształceniem gruntu rolnego w działkę budowlaną, choć tutaj regulacje są nieco inne w każdej gminie i każda stawia inne wymagania.

W każdym bądź razie na takim przekształceniu jesteśmy w stanie zarobić bardzo dużo

Na przykład jeden hektar gruntu 3 klasy kosztuje w granicach 20 000 zł, mowa tutaj o gruncie położonym o minimum 5 kilometrów od średniej wielkości miasta. Z tego gruntu możemy wytyczyć aż 8 działek budowlanych, które sprzedamy po 10 000 zł za każdą. W prostej kalkulacji wychodzi, że inwestując 20 000 zarobimy 80 000. Tutaj jednak musimy odliczyć koszty przekształcenia, koszty notariusza, koszty wytyczenia i sporządzenia map i wszystkie inne koszty związane z przekształceniem. Tak czy inaczej zarobimy na tej inwestycji bardzo dobrze. Jeśli jednak już jesteśmy właścicielami gruntu, a chcemy go korzystnie sprzedać to takie przekształcenie na działki budowlane przyniesie jeszcze większe korzyści. W taki sposób zarabia w naszym kraju bardzo wielu przedsiębiorców, kupując grunty rolne, a sprzedając działki. Należy zauważyć, że miasta rozrastają się dynamicznie, ciągle przybywa osiedli, przybywa domów na obrzeżach miast.

Działki, które dziś nie są wiele warte w przyszłości będą kosztować fortunę

Nawet jeśli nie mamy na tyle kapitału, żeby przekształcać grunty w działki to warto kupować same grunty, one również nie tracą na wartości, tylko i wyłącznie drożeją. Tutaj sytuacja się nie zmieni przez wiele lat, dopóki gospodarka nie urośnie do rozmiarów krajów zachodnich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *